E-Ticaret Firması Aldenard

Günümüzde büyük potansiyele sahip, ticaretin online hali E-Ticaret’i bireysel ve kurumsal anlamda kullanmakta ve böylece hem ihtiyaçlarımızı kolay şekilde sipariş etmekte hem de E-ticaret sektörünün büyümesine katkılar sağlamaktayız.
Özellikle gittigidiyor, n11, hepsiburada gibi mecralar ülkemizde E-ticaretin gelişmesi anlamında önemli roller oynamakta ve sektöre öncülük etmekteler.

e-ticaret-firması-aldenard

Peki E-Ticaret’te tüketici konumundan çıkıp satıcı konumuna geçmek istediğimizde, yani; kendi projemiz için E-Ticaret alanına girmek istediğimizde neler yapmamız gerek ? Ne şekilde bir hizmet almamız, nasıl bir firma ile çalışmamız gerekmekte ?
Yazımızın devamında bu sorularınıza cevap verecek, E-Ticaret alanına girerken işinizi kolaylaştıracağız.

O halde E-Ticaret alanına girerken öncelikle yapılması gerekenleri paylaşıyoruz;

  • İlk olarak satış yapacağınız sitenizi, markanızı tanıtacak akılda kalıcı bir domain seçmelisiniz. Tercihen “com” uzantılı olması önerimizdir.
  • Sonrasında ise bu konuda internet üzerinden detaylı bir araştırma yapmanız ve varsa çevrenizdeki bilenlerden öneri almalısınız. Bu önerileri aldıktan sonra E-Ticaret & Bilişim Firması Aldenard ile görüşebilir, firmanın sunduğu avantajları, imkanları değerlendirebilirsiniz.
  • E-ticaret hizmeti vereceğiniz sunucuyu ve sunucu firmasını iyi seçmelisiniz. Bu konuda tavsiyemiz Hosting-Sunucu-Domain Bilişim Firması : Alastyr . Alastyr’ın VDS paketlerinden birisini seçmeniz E-ticaret alanında sıkıntı yaşamanızı engelleyecek ve size kesintisiz bir hizmet sunacaktır. Çalışacağınız firma da bu konuda size gerekli yönlendirmeyi sağlayacaktır.
  • Eğer VDS vb işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız direkt paket hizmet sunan E-Ticaret markalarını araştırabilirsiniz. Ama böyle bir durumda daha çok kiracı gibi hissedebilirsiniz. Böyle bir durum yaşamamak adına; kendinize ait bir domain ve sunucuda, bu alanda tecrübeli bir e-ticaret, bilişim firması ile çalışmanızı öneriyoruz.
  • Tasarımsal ve yazılımsal kısımları E-Ticaret firması ile görüşüp, istediğiniz siteye sahip olduktan sonra ise yapılacak diğer işler olarak; yaptığınız satışlar için fatura kesmeniz gerekecek, bu sebeple bir firma olmanız ve web sayfanızdan satış yapabilmek için ödeme yöntemi sunan markalar ya da bankalar ile anlaşarak Online Pos hizmeti almalısınız.
    Eğer en azından bir şahıs şirketi dahi değilseniz ödeme yöntemleri size bu hizmeti sunmayacaktır.
  • Çalışacağınız ödeme sistemini de komisyonlarına ve ödeme tarihlerine göre seçmenizde fayda var. Kimi marka ertesi gün, 1 hafta ya da 1 ay sonra ödeme yapmakta ve senelik ücret ile birlikte, ürün başına değişen komisyonlar almaktadır

E-ticaret sektörüne girecek iseniz bu temel bilgiler size fayda sağlayacaktır, fakat daha detaylı bilgiler ve kaliteli hizmet için E-Ticaret Firması Aldenard ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.
Aldenard sağladığı E-ticaret hizmetlerinde pos entegrasyonlarını, tedarikçilerden ürün çekme, canlı destek, Google SEO uyumu ve daha birçok gerekli kısmı da müşterileri için sağlıyor.

İzmir Bilişiminin Genç Yüzü Aldenard ile iletişim kurmak için web sayfası www.aldenard.com‘u ziyaret edebilirsiniz.