E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-Ticaret sektöründeki rekabetin artması ile, e-ticaret hizmeti-altyapısı sağlayan birçok markanın da fiyatları farklılık göstermekte ve bu artan rekabet ile, daha önce online dünyaya adım atmayan markalar da e-ticaret dünyasına girmek istemekte. Fakat girerken akıllardaki en önemli sorulardan birisi E-Ticaret Sitesi Fiyatları olmaktadır.

Kullanıcıların aklındaki ilk soru bu olsa da, en önemli kısım sadece E-Ticaret sitesi fiyatları değil, verilen hizmetin ve altyapının kalitesi ile müşteri memnuniyetidir.
Özellikle son yıllardaki artan sektör hacmi ile birlikte, bu alanda faaliyet gösteren markalar da artmış bulunmakta. Bazı markalar sadece bu alanda hizmet sağlarken, web tasarım & yazılım hizmeti sağlayan ajanslar da kendi bünyelerinde E-Ticaret hizmeti vermektedirler.
Tek verdiği hizmet e-ticaret olan markalar, fiyat açısından cazip görünseler de işin aslı tam olarak öyle değil. Çünkü; en cazip fiyat ile sunulan e-ticaret hizmetleri ya başka markaların da kullandıkları genel şablonlar ile kurulmakta ya da kullanıcılara büyük kısıtlamalar getirmektedir. Hazır şablonun temel dezavantajları; büyük markaların benzer ve aynı tasarımlarından oluştuğu için, siteden alışveriş yapmaya giren müşteri adayı-ziyaretçide güven problemi yaratmaktadır. X markasının kopyası algısı oluşarak, ürün seçimine dahi gelmeden kayıp yaşanmaktadır. Özel tasarım talebi durumunda ise müşteri yüksek hizmet fiyatları ile karşılaşmakta ve hizmet memnuniyetsizliği yaşamaktadır.
Kısıtlamalardaki temel dezavantajlar ise; web sitesinde kullanılan alan, trafik, mail sayısı ve sunucuya bağlı olarak ek bir yazılım kurulamamasıdır. Firma müşterisine belirli bir disk alanı ve trafik sağlar; müşteri bu alanların sınırına geldiğinde, alanlar yetmediğinde e-ticaret firması kapasite arttırımı yapar, fakat bu arttırımlar normal alınan hizmete göre yüksek fiyatlar çıkarır ve müşteri memnuniyetsizliği yine gündeme gelir.

Türkiye’de e-ticaret hizmeti sağlayan markalar doğrultusunda; yazılım altyapısı, fonksiyonelliği, yıllık ücretleri, sunulan avantajları, destekleri baz aldığımızda ilk hizmet ücreti ortalama olarak 2.500 TL – 25.000 TL olarak değişmektedir. Ek özelliklerine göre fiyatlar değişkenlik gösterirken, yıllık alınan ücretleri de ayrıca değerlendirmek gerekiyor.

Bilişim Firması olarak bizim önerimiz; Magento & WordPress altyapısı ile tamamen özelleştirilmiş, ihtiyaç ve bütçeye uygun E-Ticaret sitesi fiyatları için E-TicaretHizmeti.com ile irtibata geçerek kaliteli bir e-hizmet almanızdır.